10 ciekawych trendy grafik www

10 ciekawych trendy grafik www

Dobór grafiki do strony internetowej to jedna z pierwszych rzeczy o jakiej przyjdzie Ci zdecydować przy budowaniu  nowej strony internetowej. Ważny jest tutaj zarówno dobór zdjęć, kolorów jak i układu graficznego całej strony. Nad tym ostatnim szczególnie czuwa grafik, i warto mu zaufać w tej kwestii.

Nawet jeśli uważasz, że zrobiłbyś to lepiej, to niekoniecznie Twoje pomysły zyskają aprobatę grafika. To ta osoba, która wykonuje na co dzień dobrze swoją pracę, przegląda dziesiątki stron dziennie, zna obowiązujące trendy i tendencje w projektowaniu stron, posiada również wiedzę o tym w jaki sposób internauci poruszają się w dzisiejszych czasach po strona internetowych, jest najodpowiedniejszą osobą, aby zdecydować o tym jak finalnie będzie wyglądała Twoja strona.

W zasadzie, zdroworozsądkowo patrząc- dokładnie za to płacisz, aby strona zachęcała klienta, była dobrze zoptymalizowana pod dzisiejszego użytkownika internetu. Ze swojego doświadczenia zachęcam klientów, aby tą kwestię pozostawili grafikowi i zaufali mu w pełni. Często przyzwyczajeni do „starego”  wyglądu swojej strony, zrobią wszystko (nawet podświadomie) aby nowa strona odzwierciedlała tą starą, bo przecież ją znali na pamięć… A to niestety nikomu i niczemu nie służy!

Zachęcam również do pozostawienia swojego indywidualnego gustu, strona zwykle nie powstaje DLA CIEBIE, ale dla TWOJEGO KLIENTA. Strona powinna zatem zachęcać klienta a nie odstraszać, powinna być maksymalnie intuicyjna i ułatwiająca poruszanie się po jej zawartości.

Często o tym zapominamy i robimy wszystko, aby strona podobała się nam, a nie to jest najistotniejsze- strona ma konwertować odwiedzających w klientów firmy. Nie zapominajmy o tym! Wyjątek stanowią tylko te strony, które mają za zadanie odzwierciedlać i indywidualną osobowość, z którą jest ściśle związany produkt czy usługa, którą dana osoba świadczy np. artystów, fotografów, architektów. Nie oznacza to jednak, że strony takie nie spełniają podstawowych funkcji, uniwersalnych dla współcześnie projektowanych stron internetowych. Mają one jedynie większe pole do popisu jeśli chodzi o finalny wygląd, identyfikujących styl konkretnego artysty czy fotografa.

Poniżej prezentuję 10 grafik, układu stron z różnych branż, prezentujących dobry układ treści, ich różnorodność oraz nowoczesne trendy w projektowaniu.

Wpisz Twój e-mail aby pobrać   

Jeśli spodobał Ci się artykuł, możesz polubić go lub skomentować poniżej. Jeśli chcesz obserwować moje wpisy, po prostu polajkuj mój fanpage. Dziękuję!

arli220

Arleta Adamska

właściciel firmy, grafik, bloger

Pracuję w branży już 5 rok. Grafika, malowanie (www.aadamska.pl), nowoczesne trendy  oraz estetyka to dla mnie priorytet w pracy. Przygotowałam dla Ciebie BLOG, pełen nowinek technologicznych i poradników dotyczących Twojej strony internetowej, oraz biznesu w internecie. Pomogę Ci błyszczeć w sieci!