Strona otwarta vs strona na systemie autorskim

Strona otwarta vs strona na systemie autorskim

Wybór systemu CMS, za pomocą którego będziemy obsługiwali stronę, to jedna z pierwszych decyzji którą musimy podjąć, przed przystąpieniem do realizacji strony internetowej. Brak świadomości istnienia różnych systemów, może wprowadzić nas na minę, która wybuchnie przy pierwszej próbie aktualizacji, modernizacji lub rozbudowy naszej nowo powstałej strony internetowej.

W większości przypadków będziemy musieli opowiedzieć się po jednej ze stron – zwolenników rozwiązań open source lub systemów autorskich. Zanim jednak to nastąpi, proponuję przeanalizować przygotowaną tabelę porównawczą systemów.

 

Strona oparta na licencji otwartej – OPEN SOURCE, kontra – strona na systemie Autorskim. Co to oznacza w praktyce oraz główne zalety i wady tego rozwiązania.

 

Poniższa tabelka przedstawia różne aspekty rodzajów systemów CMS. Zestawione w niej najważniejsze cechy, z punktu widzenia użytkownika systemu pomogą podjąć decyzję o systemie, z którego chcemy korzystać. Na jej podstawie można wyrobić sobie zdanie na temat drogi, którą obieramy w przypadku decyzji o wyborze open source vs. autorskie rozwiązanie proponowane przez różne agencje interaktywne. W mojej firmie zawsze wierzyliśmy w projekty open source i stojącą za nią filozofię. Dlatego też rekomendujemy naszym klientom właśnie rozwiązanie otwarte.

[go_pricing id=”systemy”]

Przygotowaliśmy również zestawienie znanych, popularnych marek i firm korzystających z systemów otwartych. Zobacz na co stawiają najwięksi!

Jeżeli jesteś subskrybentem bloga, to chciałbym Ci za to serdecznie podziękować i jak zwykle mam dla Ciebie coś dodatkowego w formie PDF: „TOP 5 powodów dla których Twoja strona nie zarabia”.

Wpisz Twój e-mail aby pobrać   

Jeśli spodobał Ci się artykuł, możesz polubić go lub skomentować poniżej. Jeśli chcesz obserwować moje wpisy, po prostu polajkuj mój fanpage. Dziękuję!

arli220

Arleta Adamska

właściciel firmy, grafik, bloger

Pracuję w branży już 5 rok. Grafika, malowanie (www.aadamska.pl), nowoczesne trendy oraz estetyka to dla mnie priorytet w pracy. Przygotowałam dla Ciebie BLOG, pełen nowinek technologicznych i poradników dotyczących Twojej strony internetowej, oraz biznesu w internecie. Pomogę Ci błyszczeć w sieci!