65 darmowych banków zdjęć

65 darmowych banków zdjęć

Zdjęcia. To właśnie one nadają w dużej mierze charakter naszej stronie, blogowi, profilowi społecznemu. Skąd je brać? Prowadząc mały biznes usługowy, czy nawet sprzedając produkty fizyczne, najczęściej nie jesteśmy przygotowani w tym zakresie. Dysponujemy oczywiście zdjęciami naszych produktów czy wykonanych usług, ale niekoniecznie ich jakość pozwala dobrze zaprezentować naszą działalność. Co tu dużo mówić- nasze zdjęcia bardziej odstraszają, niż przyciągają potencjalnych klientów.

W takim przypadku doradzamy wykonanie zdjęć przez profesjonalnego fotografa, znającego się na fotografii produktowej, reklamowej. Taka sesja, na potrzeby strony internetowej, nie będzie kosztowała majątku, a efekty znacznie podniosą zaufanie i wiarygodność firmy, w oczach nowych klientów.

Co zrobić, w przypadku, kiedy nie mamy dodatkowych środków, ani czasu na taką sesję? Albo sprzedajemy usługi i z całych sił nie chcemy, aby nasza twarz znalazła się na firmowej stronie (co oczywiście jest najlepszą opcją, ale o tym innym razem)? Z pomocą przyjdą nam banki zdjęć. Możemy skorzystać z tych płatnych, ale niewiele osób wie o tym, że istnieje cała masa darmowych banków zdjęć wysokiej jakości (z różnymi licencjami).

Poniżej przedstawiam listę 65 banków darmowych zdjęć, z czego 55 to banki ze zdjęciami, które możemy użytkować dowolnie, komercyjnie, bez wskazania autora (licencja CC0). Dodatkowe 10 banków to zdjęcia z licencją CC BY, na podstawie której jesteśmy zobowiązani do podania autora zdjęcia. To najbardziej podstawowy podział licencji i bardzo proste wytłumaczenie. Przed wykorzystaniem danego zdjęcia polecam dokładnie przeczytać licencję i warunki wykorzystania zdjęcia, dla pewności.

Banki zdjęć z licencją CC0

Banki zdjęć z licencją CC BY

BONUS!

Istnieją też agregaty, przeszukujące banki zdjęć za nas. Wystarczy wpisać interesujące nas hasło, a agregat wyszuka zdjęcia z kilku banków, i zgromadzi je dla nas w jednym miejscu. Miłej zabawy!

Jeżeli jesteś subskrybentem bloga, to chciałabym Ci za to serdecznie podziękować i jak zwykle mam dla Ciebie coś dodatkowego w formie PDF: „TOP 5 powodów dla których Twoja strona nie zarabia”.

Wpisz Twój e-mail aby pobrać   

Jeśli spodobał Ci się artykuł, możesz polubić go lub skomentować poniżej. Jeśli chcesz obserwować moje wpisy, po prostu polub mój fanpage. Dziękuję!

arli220

Arleta Adamska

właściciel firmy, grafik, bloger

Pracuję w branży już 5 rok. Grafika, malowanie (www.aadamska.pl), estetyka, nowoczesne trendy to priorytety w mojej pracy. Przygotowałam dla Ciebie BLOG, pełen nowinek technologicznych i poradników dotyczących Twojej strony internetowej, oraz biznesu w internecie. Pomogę Ci błyszczeć w sieci!