grupad.pl blog
Wiedza dostarczona przez GrupaD, to tutaj tworzymy m.in kurs wordpress abyś samodzielnie mógł stworzyć stronę internetową

65 darmowych banków zdjęć

Admin
12 maja, 2016
Pracuję w branży już 10 lat. TOP30 Blog podróżniczy w Polsce (zamieszkali.pl) Grafika, malowanie (aadamska.pl), odpowiadam za dostarczenie najlepszej treści na blogu.
Autor: Arleta Adamska. Pracuję w branży już 10 lat. Top30 blog podróżniczy w Polsce, SEO Content Manager, Specjalista Grafik

Zdjęcia. To właśnie one nadają w dużej mierze charakter naszej stronie, blogowi, profilowi społecznemu. Skąd je brać? Prowadząc mały biznes usługowy, czy nawet sprzedając produkty fizyczne, najczęściej nie jesteśmy przygotowani w tym zakresie. Dysponujemy oczywiście zdjęciami naszych produktów czy wykonanych usług, ale niekoniecznie ich jakość pozwala dobrze zaprezentować naszą działalność. Co tu dużo mówić- nasze zdjęcia bardziej odstraszają, niż przyciągają potencjalnych klientów.

W takim przypadku doradzamy wykonanie zdjęć przez profesjonalnego fotografa, znającego się na fotografii produktowej, reklamowej. Taka sesja, na potrzeby strony internetowej, nie będzie kosztowała majątku, a efekty znacznie podniosą zaufanie i wiarygodność firmy, w oczach nowych klientów.

Co zrobić, w przypadku, kiedy nie mamy dodatkowych środków, ani czasu na taką sesję? Albo sprzedajemy usługi i z całych sił nie chcemy, aby nasza twarz znalazła się na firmowej stronie (co oczywiście jest najlepszą opcją, ale o tym innym razem)? Z pomocą przyjdą nam banki zdjęć. Możemy skorzystać z tych płatnych, ale niewiele osób wie o tym, że istnieje cała masa darmowych banków zdjęć wysokiej jakości (z różnymi licencjami).

Poniżej przedstawiam listę 65 banków darmowych zdjęć, z czego 55 to banki ze zdjęciami, które możemy użytkować dowolnie, komercyjnie, bez wskazania autora (licencja CC0). Dodatkowe 10 banków to zdjęcia z licencją CC BY, na podstawie której jesteśmy zobowiązani do podania autora zdjęcia. To najbardziej podstawowy podział licencji i bardzo proste wytłumaczenie. Przed wykorzystaniem danego zdjęcia polecam dokładnie przeczytać licencję i warunki wykorzystania zdjęcia, dla pewności.

Banki zdjęć z licencją CC0

 1. Gratisography
 2. Picjumbo
 3. Little Visuals
 4. Skuawk
 5. Unsplash
 6. Death to the Stock Photo
 7. Split shire
 8. Magdeleine
 9. Jay Mantri
 10. Kaboompics
 11. Cupcake
 12. Snapwire Snaps
 13. Foodie’s Feed
 14. Foodshot
 15. Startup Stock Photos
 16. Tookapic
 17. Visualhunt
 18. New Old Stock
 19. Pixabay
 20. Pickup image
 21. Getrefe
 22. Freestocks
 23. Freeimages
 24. Life Of Pix
 25. DesignersPics
 26. MMT
 27. Good Stock Photos
 28. Skitterphoto
 29. Freemagebank
 30. ISO Republic
 31. Firmbee
 32. Moveast
 33. Jeshoots
 34. Travel coffee book
 35. George Yanakiev
 36. Free mage bank
 37. Jonasjonasjonas
 38. Stock snap
 39. Stokpic
 40. Barnimages
 41. Instastock
 42. Lock and stock photos
 43. Wikimedia
 44. Free nature stock
 45. Picography
 46. Morguefile
 47. Minimography
 48. Negativespace
 49. Fancy crave
 50. Glyphs
 51. Nomad pictures
 52. The pic pac
 53. Realistic shots
 54. Libreshot
 55. Freely photos

Banki zdjęć z licencją CC BY

 1. Superfamous
 2. Im free
 3. Raumrot
 4. Foter
 5. Photopin
 6. Compfight
 7. Albumarium
 8. Flickr
 9. Jest Rudo
 10. Photos bucket listly

BONUS!

Istnieją też agregaty, przeszukujące banki zdjęć za nas. Wystarczy wpisać interesujące nas hasło, a agregat wyszuka zdjęcia z kilku banków, i zgromadzi je dla nas w jednym miejscu. Miłej zabawy!

Newsletter Grupa Diamentowa

Ciekawy artykuł?

Otrzymaj powiadomienie o kolejnych
Nieprawidłowe dane. Spróbuj ponownie
Udało się! Sprawdź pocztę.
Arleta Adamska zamieszkali.pl
Autorka artykułu:
Admin
Pracuję w branży już 10 lat. TOP30 Blog podróżniczy w Polsce (zamieszkali.pl) Grafika, malowanie (aadamska.pl), odpowiadam za dostarczenie najlepszej treści na blogu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Blog
Copyright © 2010-2020 Grupa Diamentowa
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram