Kreator stron www- zarządzaj bez znajomości programowania!

Kreator stron www- zarządzaj bez znajomości programowania!

Do niedawna, aby administrować stroną internetową należało znać język programowania, w którym dana strona była napisana. Najczęściej administratorem strony była firma zewnętrzna, której należało za obsługę strony dodatkowo zapłacić. Dziś obserwujemy prawdziwy przełom w administrowaniu stroną. Firmy oferują systemy CMS do zarządzania treścią strony, pozwalające na spore modyfikacje bez znajomości języków programowania. Brzmi niewiarygodnie? Potwierdzamy, że jest prawdziwe!

 

Zapytaj o kreator i jego możliwości

 

Na rynku dostępne są różne rozwiązania, zwane kreatorami. Warto sprawdzić, czy otrzymamy kreator w ramach zakupionej usługi, oraz jaki kreator oferuje nam potencjalny usługobiorca. Za pomocą kreatora będziemy mogli zaktualizować zawartość zakładek na naszej stronie, zmienić kolejność i układ zawartości na stronie. Zaawansowane kreatory umożliwiają dodawanie kolejnych treści do istniejących zakładek, a nawet tworzenie nowych stron przy wykorzystaniu wbudowanych układów/szablonów treści. Możliwości kreatora będą oczywiście zależne od zakupionej usługi i jej zakresu.

 

Blokowość strony www, czyli kreator przeciągnij-upuść

 

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla nieznających języków programowania są kreatory typu przeciągnij-upuść. Edycja treści możliwa jest ze strony frontowej, jak i z panelu administratora (frontend, backend).

Kreatory typu przeciągnij-upuść zawierają listę tzw. bloków. Podstrony zbudowane są w sposób blokowy. Oznacza to, że każdy blok może być w prosty sposób przeciągnięty w dowolne miejsce na stronie. Dodanie nowej zawartości ogranicza się do wyboru np. bloku tekstowego i kliknięciu dodaj. Następnie dany blok edytujemy, wklejając tekst jak w najprostszym edytorze tekstowym. Dodawanie zdjęć wygląda tak, jak dodawanie zdjęć do załącznika w e-mailu. Rozbudowany kreator umożliwi edycję zdjęcia wewnątrz- nadanie filtrów lub kształtu odbywa się online, w kreatorze.

 

Poznaj narzędzie, aby je w pełni wykorzystać

 

Wszystko, czego potrzebujemy do stworzenia profesjonalnie wyglądającej podstrony to zapoznanie się z możliwościami kreatora, jakim dysponuje Twój panel administracyjny. Poznanie kreatora jest kluczowe. Nie oszukujmy się- nie znając możliwości kreatora oraz sposobu jego funkcjonowania, możemy więcej zepsuć niż poprawić. Wbrew pozorom takie przypadki są bardzo częste. Nieznajomość języków programowania, nie zwalnia nas z nieznajomości narzędzia, jakim jest kreator. Warto zaprzyjaźnić się z kreatorem ponieważ:

  • oszczędza czas- możemy wykonać modyfikacje na stronie kiedy tylko mamy na to ochotę,
  • oszczędza pieniądze- nie płacimy za obsługę/aktualizację naszej strony, tylko wykonujemy zmiany samodzielnie.

 

W przypadku, kiedy nie masz możliwości aby administrować stroną, zastanów się czy potrzebujesz panel administracyjny, czy lepiej od razu zlecić usługobiorcy kompleksową obsługę strony. Pozwoli Ci to zaoszczędzić na zaawansowanych możliwościach panelu admina, z którego nie będziesz korzystać. Zaoszczędzone środki przekaż na profesjonalną obsługę. Dzięki temu Twoja strona zawsze będzie wyglądała profesjonalnie i świeżo.

Jeżeli jesteś subskrybentem bloga, to chciałbym Ci za to serdecznie podziękować i jak zwykle mam dla Ciebie coś dodatkowego w formie PDF: „TOP 5 powodów dla których Twoja strona nie zarabia”.

Wpisz Twój e-mail aby pobrać  

Jeśli spodobał Ci się artykuł, możesz polubić go lub skomentować poniżej. Jeśli chcesz obserwować moje wpisy, po prostu polajkuj mój fanpage. Dziękuję!

arli220

Arleta Adamska

właściciel firmy, grafik, bloger

Pracuję w branży już 5 rok. Grafika, malowanie (www.aadamska.pl), nowoczesne trendy oraz estetyka to dla mnie priorytet w pracy. Przygotowałam dla Ciebie BLOG, pełen nowinek technologicznych i poradników dotyczących Twojej strony internetowej, oraz biznesu w internecie. Pomogę Ci błyszczeć w sieci!