grupad.pl blog
Wiedza dostarczona przez GrupaD, to tutaj tworzymy m.in kurs wordpress abyś samodzielnie mógł stworzyć stronę internetową

Kreator stron www- zarządzaj bez znajomości programowania!

Admin
1 marca, 2016
Pracuję w branży już 10 lat. TOP30 Blog podróżniczy w Polsce (zamieszkali.pl) Grafika, malowanie (aadamska.pl), odpowiadam za dostarczenie najlepszej treści na blogu.
Autor: Arleta Adamska. Pracuję w branży już 10 lat. Top30 blog podróżniczy w Polsce, SEO Content Manager, Specjalista Grafik

Do niedawna, aby administrować stroną internetową należało znać język programowania, w którym dana strona była napisana. Najczęściej administratorem strony była firma zewnętrzna, której należało za obsługę strony dodatkowo zapłacić. Dziś obserwujemy prawdziwy przełom w administrowaniu stroną. Firmy oferują systemy CMS do zarządzania treścią strony, pozwalające na spore modyfikacje bez znajomości języków programowania. Brzmi niewiarygodnie? Potwierdzamy, że jest prawdziwe!

Zapytaj o kreator i jego możliwości

Na rynku dostępne są różne rozwiązania, zwane kreatorami. Warto sprawdzić, czy otrzymamy kreator w ramach zakupionej usługi, oraz jaki kreator oferuje nam potencjalny usługobiorca. Za pomocą kreatora będziemy mogli zaktualizować zawartość zakładek na naszej stronie, zmienić kolejność i układ zawartości na stronie. Zaawansowane kreatory umożliwiają dodawanie kolejnych treści do istniejących zakładek, a nawet tworzenie nowych stron przy wykorzystaniu wbudowanych układów/szablonów treści. Możliwości kreatora będą oczywiście zależne od zakupionej usługi i jej zakresu.

Blokowość strony www, czyli kreator przeciągnij-upuść

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla nieznających języków programowania są kreatory typu przeciągnij-upuść. Edycja treści możliwa jest ze strony frontowej, jak i z panelu administratora (frontend, backend).

Kreatory typu przeciągnij-upuść zawierają listę tzw. bloków. Podstrony zbudowane są w sposób blokowy. Oznacza to, że każdy blok może być w prosty sposób przeciągnięty w dowolne miejsce na stronie. Dodanie nowej zawartości ogranicza się do wyboru np. bloku tekstowego i kliknięciu dodaj. Następnie dany blok edytujemy, wklejając tekst jak w najprostszym edytorze tekstowym. Dodawanie zdjęć wygląda tak, jak dodawanie zdjęć do załącznika w e-mailu. Rozbudowany kreator umożliwi edycję zdjęcia wewnątrz- nadanie filtrów lub kształtu odbywa się online, w kreatorze.

Poznaj narzędzie, aby je w pełni wykorzystać

Wszystko, czego potrzebujemy do stworzenia profesjonalnie wyglądającej podstrony to zapoznanie się z możliwościami kreatora, jakim dysponuje Twój panel administracyjny. Poznanie kreatora jest kluczowe. Nie oszukujmy się- nie znając możliwości kreatora oraz sposobu jego funkcjonowania, możemy więcej zepsuć niż poprawić. Wbrew pozorom takie przypadki są bardzo częste. Nieznajomość języków programowania, nie zwalnia nas z nieznajomości narzędzia, jakim jest kreator. Warto zaprzyjaźnić się z kreatorem ponieważ:

  • oszczędza czas- możemy wykonać modyfikacje na stronie kiedy tylko mamy na to ochotę,
  • oszczędza pieniądze- nie płacimy za obsługę/aktualizację naszej strony, tylko wykonujemy zmiany samodzielnie.

W przypadku, kiedy nie masz możliwości aby administrować stroną, zastanów się czy potrzebujesz panel administracyjny, czy lepiej od razu zlecić usługobiorcy kompleksową obsługę strony. Pozwoli Ci to zaoszczędzić na zaawansowanych możliwościach panelu admina, z którego nie będziesz korzystać. Zaoszczędzone środki przekaż na profesjonalną obsługę. Dzięki temu Twoja strona zawsze będzie wyglądała profesjonalnie i świeżo.

Newsletter Grupa Diamentowa

Ciekawy artykuł?

Otrzymaj powiadomienie o kolejnych
Nieprawidłowe dane. Spróbuj ponownie
Udało się! Sprawdź pocztę.
Arleta Adamska zamieszkali.pl
Autorka artykułu:
Admin
Pracuję w branży już 10 lat. TOP30 Blog podróżniczy w Polsce (zamieszkali.pl) Grafika, malowanie (aadamska.pl), odpowiadam za dostarczenie najlepszej treści na blogu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Blog
Copyright © 2010-2020 Grupa Diamentowa
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram