grupad.pl blog
Wiedza dostarczona przez GrupaD, to tutaj tworzymy m.in kurs wordpress abyś samodzielnie mógł stworzyć stronę internetową

Strona otwarta vs strona na systemie autorskim

Admin
15 lutego, 2016
Pracuję w branży już 10 lat. TOP30 Blog podróżniczy w Polsce (zamieszkali.pl) Grafika, malowanie (aadamska.pl), odpowiadam za dostarczenie najlepszej treści na blogu.
Autor: Arleta Adamska. Pracuję w branży już 10 lat. Top30 blog podróżniczy w Polsce, SEO Content Manager, Specjalista Grafik

Wybór systemu CMS, za pomocą którego będziemy obsługiwali stronę, to jedna z pierwszych decyzji którą musimy podjąć, przed przystąpieniem do realizacji strony internetowej. Brak świadomości istnienia różnych systemów, może wprowadzić nas na minę, która wybuchnie przy pierwszej próbie aktualizacji, modernizacji lub rozbudowy naszej nowo powstałej strony internetowej.

W większości przypadków będziemy musieli opowiedzieć się po jednej ze stron – zwolenników rozwiązań open source lub systemów autorskich. Zanim jednak to nastąpi, proponuję przeanalizować przygotowaną tabelę porównawczą systemów.

Strona oparta na licencji otwartej - OPEN SOURCE, kontra - strona na systemie Autorskim. Co to oznacza w praktyce oraz główne zalety i wady tego rozwiązania.

Poniższa tabelka przedstawia różne aspekty rodzajów systemów CMS. Zestawione w niej najważniejsze cechy, z punktu widzenia użytkownika systemu pomogą podjąć decyzję o systemie, z którego chcemy korzystać. Na jej podstawie można wyrobić sobie zdanie na temat drogi, którą obieramy w przypadku decyzji o wyborze open source vs. autorskie rozwiązanie proponowane przez różne agencje interaktywne. W mojej firmie zawsze wierzyliśmy w projekty open source i stojącą za nią filozofię. Dlatego też rekomendujemy naszym klientom właśnie rozwiązanie otwarte.

Newsletter Grupa Diamentowa

Ciekawy artykuł?

Otrzymaj powiadomienie o kolejnych
Nieprawidłowe dane. Spróbuj ponownie
Udało się! Sprawdź pocztę.
Arleta Adamska zamieszkali.pl
Autorka artykułu:
Admin
Pracuję w branży już 10 lat. TOP30 Blog podróżniczy w Polsce (zamieszkali.pl) Grafika, malowanie (aadamska.pl), odpowiadam za dostarczenie najlepszej treści na blogu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Blog
Copyright © 2010-2020 Grupa Diamentowa
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram